Kraaieneststraat 15, 3290 Diest
Kraaieneststraat 15 - 3290 Diest - Het OCMW Diest zoekt een kandidaat-erfpachter voor deze te renoveren rijwoning in het unieke en historische Begijnhof. Voorzien van een koer en een achterliggend gebouw leent dit pand zich ideaal voor een gebruik als ééngezinswoning of als tweede verblijf. Bieders worden erop gewezen dat inzake dit dossier geen tweede geheime biedingsfase zal worden georganiseerd. Het Begijnhof van Diest werd in 1998 uitgeroepen tot UNESCO-werelderfgoed en biedt een mooie omgeving om rustig te wonen. Opgelet : dit pand wordt niet te koop aangeboden maar wordt aangeboden in het kader van de erfpachtprocedure. Erfpacht betekent dat je het gebruiksrecht van een pand koopt voor een termijn van 33 jaar. Via de erfpachtregeling met het OCMW is deze termijn verlengbaar. Als de termijn van het gebruiksrecht verloopt, komt de eigendom van het pand opnieuw toe aan het OCMW. De pacht is overerfbaar. Via het Covast-biedingssysteem dienen kandidaat-erfpachters een bod uit te brengen op de canon (jaarlijkse erfpachtvergoeding). Deze canon wordt dan in maandelijkse schijven (vergelijkbaar met een huurpijs) betaald aan het OCMW.
Bijkomend dient voor dit pand een éénmalig 'instaprecht' betaald te worden ten bedrage van € 9.500,00.
Eerste biedingsfase opgestart van 10 juli 2023 tot en met 23 augustus 2023 om 15u
Kenmerken
Deze gegevens worden door de oorspronkelijke makelaar of eigenaar aangeleverd. Bij vermelding "Niet meegedeeld" raden we aan rechtstreeks contact op te nemen met de adverteerder voor de wettelijk verplichte informatie.
🌊 Bekijk de officiële Vlaamse overstromingskaart — zoek op je adres →
Bekijk álle prijzen van dit pand
Kraaieneststraat 15, 3290 Diest
Maak GRATIS een account aan en je krijgt meteen alle prijzen van dit pand te zien die we hebben bijgehouden in ons vastgoedarchief: vraagprijzen, prijswijzigingen en eerdere advertenties — ook van vóór een verkoop of verhuur.
Gratis registreren →Ligging & buurt
Kraaieneststraat 15, 3290 Diest
Dit pand is niet meer beschikbaar
Dit zoekertje staat niet langer online. Ontdek vergelijkbare panden of bekijk de gemiddelde vastgoedprijzen in Diest.
Marktcijfers in Diest
Vergelijkbare panden te koop in Diest
Recent verkocht in Diest
Handig om te weten bij kopen en huren
- Zijn er uitzonderingen voor agrarische woningen bij registratiebelasting
- Zijn er uitzonderingen voor milieuvriendelijke projecten bij registratiebelasting
- Zijn er verschillen tussen een koopakte en een koopcontract
- Hoeveel bedragen de notariskosten bij aankoop
Disclaimer
Immospeurder is een zoekplatform voor vastgoed. De getoonde informatie waaronder beschrijvingen, foto's, prijzen, bedragen, oppervlaktes en kenmerken komt van openbare bronnen op het internet of van particulieren die hun pand hebben toegevoegd. Immospeurder geeft deze informatie enkel door en is niet de aanbieder of verkoper van de panden.
Immospeurder garandeert niet dat deze gegevens juist, volledig of actueel zijn. Informatie kan verouderd of foutief zijn. Een pand kan intussen verkocht zijn en een prijs kan gewijzigd zijn. De gegevens zijn louter informatief en vormen geen aanbod of advies. Je kunt er geen rechten aan ontlenen.
Twijfel je aan een prijs, een bedrag of een ander gegeven? Controleer dit dan altijd bij de oorspronkelijke bron of bij de aanbieder voor je een beslissing neemt. Merk je een fout op? Meld dit via dit contactformulier.
Immospeurder is niet aansprakelijk voor schade die voortvloeit uit het gebruik van deze website of uit het vertrouwen op de getoonde informatie.