Bredaseweg 32, 2322 Minderhout
Bredaseweg 32 - 2322 Minderhout - Woning in Minderhout op 25594m Voormalig Klooster Mariaveld, vroeger alombekend als het klooster van de Duitse Nonnen, in Minderhout wordt verkocht. Dit voormalige klooster van de missiezusters -Mariagezelschap Koningin der Apostelen&rdquo, werd de voorbije jaren gerenoveerd en omgevormd tot een woonst met eventueel kantoor- praktijkruimte. De diverse ruimten, waar ooit tot zelfs 40 nonnen verbleven, kregen allen een nieuwe invulling. Het gebouw en diverse bijgebouwen bevinden zich op een uitgesterkt terrein van ca 2ha 55a 94ca.
Hoofdgebouw:
Het hoofdgebouw werd kwalitatief gerenoveerd met oog voor authentieke materialen. Het voldoet aan alle hedendaagse normen inzake isolatie, ventilatie en levenstandaard. We betreden het gebouw via de inkomhal met links een kantoorruimte (met ingemaakte kasten). Rechts bevindt zich de woonkamer met houthaard en doorgang naar de eetkamer, welke tevens vanuit de inkomhal toegankelijk is. Zowel de woonkamer, eetkamer en keuken geven uit op de gezellige binnenkoer, waar het in de tussenseizoenen aangenaam vertoeven is. De keuken is modern ingericht en voorzien van alle toestellen. Aansluitend is er een mezzanine - speelkamer. Een leuk detail, voorheen was deze ruimte de slaapkamer van de non die verantwoordelijk was voor de keuken. Onder de mezzanine bevindt zich een kelderruimte die zowel vanuit de keuken als van buiten toegankelijk is. Dé, ontmoetingsplaats van de bewoners is evenwel de ruimte naast de keuken. Vanuit deze polyvalente ruimte heeft men een prachtig uitzicht over de tuin met bijgebouwen en zwemvijver. De grote harmonicaramen kunnen helemaal opengeschoven worden zodat binnen buiten is en buiten binnen. Verder bevindt zich op de gelijkvloerse verdieping nog veel bergruimte, i.e. een bijkeuken, wasplaats, inpandige garage, gastentoilet en zelfs een 3de badkamer (met douche, toilet, wastafel). Aan deze linkerzijde van het klooster is er nog een praktische zij-ingang. Hier bevindt zich een 2de trap naar de verdieping.
Verdieping:
Vanuit de hoofdinkomhal kan men naar de slaapvertrekken op de verdiepingen. De eerste verdieping herbergt 4 slaapkamers met grotendeels ingemaakte kasten en een badkamer (met bad, douche, toilet en lavabo). De zolderverdieping is omgevormd tot een groot vertrek met kitchenette, woonruimte met slaapplaats en een badkamer (met douche, lavabo en toilet). De tweede trap leidt ons vanuit de zij-inkom naar een afzonderlijke bovenverdieping. Hier bevinden zich op de 1ste verdieping nog eens 3 slaapvertrekken en op de 2de verdieping een niet-afgewerkte zolder. Het is mogelijk om op de 1ste verdieping nog bijkomend sanitair te plaatsen aangezien de aansluitingen - leidingen voorzien werden tijdens de renovatiewerken. Deze volledige zijvleugel heeft dus diverse mogelijkheden en is uitermate geschikt als kantoor voor een vrij beroep of inpandige concië,rgewoning.
Tuin:
In de tuin bevinden zich diverse bijgebouwen, waarvan er 2 inmiddels gerenoveerd zijn. Alle constructies zijn vergund en bieden dus diverse mogelijkheden. Momenteel wordt op een stuk weiland dieren gehouden. Verder is er in de tuin een zwemvijver geplaatst, met een diepte van 1,4 meter. Zowel de tuin, als het terras en de binnenkoer bieden optimale privacy. Het tuinontwerp is een creatie van tuinarchitect Koen Aerts (). Tot slot bevinden zich buiten nog 2 carports en parkeerruimte voor bezoekers.
Historiek:
In 1895 kocht een Duitse missionaris een perceel van ruim honderd hectare langs de weg Minderhout-Meerle als locatie om broeders en zusters op te leiden. Enkele jaren later werd een kasteeltje met kapel gezet en was Mariaveld een feit. Door de Eerste Wereldoorlog moesten de Duitse kloosterlingen het Mariaveld verlaten en de meesten kwamen in Wenen terecht. Pas in 1923 kocht kardinaal Mercier een stuk grond met huis op de huidige locatie om de missiecongregatie een thuis te geven. De woning die er toen al stond, werd het middengedeelte van het gebouw. Aan beide kanten werd het uitgebreid. De kapel dateert uit 1931. Eind 2001 vertrokken de laatste nonnen en werd het gebouw openbaar verkocht aan twee gezinnen. Het ene gezin kocht de kerk, het andere het klooster. Het voormalige kloostergebouw kreeg door een consequente en doordachte renovatie een nieuwe zinvolle bestemming. Het blijft op die manier een baken en getuige voor een belangrijk deel van de lokale 19de en 20ste-eeuwse geschiedenis die hieraan verbonden is. Ook het landschappelijk geheel werd bewaard doordat de omliggende weiden en bossen mee eigendom zijn.
Kenmerken
Deze gegevens worden door de oorspronkelijke makelaar of eigenaar aangeleverd. Bij vermelding "Niet meegedeeld" raden we aan rechtstreeks contact op te nemen met de adverteerder voor de wettelijk verplichte informatie.
🌊 Bekijk de officiële Vlaamse overstromingskaart — zoek op je adres →
Bekijk álle prijzen van dit pand
Bredaseweg 32, 2322 Minderhout
Maak GRATIS een account aan en je krijgt meteen alle prijzen van dit pand te zien die we hebben bijgehouden in ons vastgoedarchief: vraagprijzen, prijswijzigingen en eerdere advertenties — ook van vóór een verkoop of verhuur.
Gratis registreren →Ligging & buurt
Bredaseweg 32, 2322 Minderhout
Recent bekeken
Dit pand is niet meer beschikbaar
Dit zoekertje staat niet langer online. Ontdek vergelijkbare panden of bekijk de gemiddelde vastgoedprijzen in Minderhout.
Marktcijfers in Minderhout
Vergelijkbare panden te koop in Minderhout
Recent verkocht in Minderhout
Handig om te weten bij kopen en huren
- Zijn er uitzonderingen voor agrarische woningen bij registratiebelasting
- Zijn er uitzonderingen voor milieuvriendelijke projecten bij registratiebelasting
- Zijn er verschillen tussen een koopakte en een koopcontract
- Hoeveel bedragen de notariskosten bij aankoop
📉 Tip: zet op deze pagina “Meldingen via je browser” aan — dan krijg je automatisch bericht zodra de prijs van een bewaard pand daalt.
Disclaimer
Immospeurder is een zoekplatform voor vastgoed. De getoonde informatie waaronder beschrijvingen, foto's, prijzen, bedragen, oppervlaktes en kenmerken komt van openbare bronnen op het internet of van particulieren die hun pand hebben toegevoegd. Immospeurder geeft deze informatie enkel door en is niet de aanbieder of verkoper van de panden.
Immospeurder garandeert niet dat deze gegevens juist, volledig of actueel zijn. Informatie kan verouderd of foutief zijn. Een pand kan intussen verkocht zijn en een prijs kan gewijzigd zijn. De gegevens zijn louter informatief en vormen geen aanbod of advies. Je kunt er geen rechten aan ontlenen.
Twijfel je aan een prijs, een bedrag of een ander gegeven? Controleer dit dan altijd bij de oorspronkelijke bron of bij de aanbieder voor je een beslissing neemt. Merk je een fout op? Meld dit via dit contactformulier.
Immospeurder is niet aansprakelijk voor schade die voortvloeit uit het gebruik van deze website of uit het vertrouwen op de getoonde informatie.