Ga naar inhoud

Krijgslaan 183, 9000 Gent

Villa Te Koop in Gent
315 m² wonen
951 m² perceel
4 slaapkamers
1 badkamers
€ 1.835
In het kort
  • Villa van 315 m² in Gent
  • 4 slaapkamers en 1 badkamer
  • Vraagprijs € 1.835
  • EPC F (774 kWh/m²)
  • Gebouwd in 1930

Krijgslaan 183 - 9000 Gent - Gelegen in het geliefde Miljoenenkwartier, een van de meest gegeerde woonwijken van Gent, bevindt zich deze vrijstaande villa op een perceel van maar liefst 951 m². De woning ademt karakter en geschiedenis, met een indrukwekkende inkomhal, originele trap, glas-in-loodramen en authentieke vloeren die meteen het architecturale erfgoed van deze bijzondere eigendom benadrukken. Met een vloeroppervlakte van 315 m² (exclusief dubbele garage) biedt deze villa tal van mogelijkheden voor wie op zoek is naar ruimte, stijl en een veelzijdige indeling. De woning deed de afgelopen decennia dienst als dokterspraktijk en werd dus niet bewoond, maar vormt nu een uitgelezen kans om een uitzonderlijke thuis te creëren die wonen en werken perfect combineert. De royale ruimtes, praktische indeling en het heldere potentieel maken van deze villa een canvas voor wie durft te dromen. Met de juiste renovatie kan dit pand omgevormd worden tot een luxueuze gezinswoning, een stijlvolle praktijkruimte of een combinatie van beide. Bovendien zorgt de private oprit met toegang tot de dubbele garage voor extra comfort en parkeergelegenheid, wat in deze buurt een absolute meerwaarde is. Kortom een uitzonderlijke kans in een topligging, waar stijl, volume en potentieel samenkomen. Voor wie op zoek is naar een karaktervolle woning met toekomst in het Miljoenenkwartier.

10 foto's · veeg of gebruik de pijlen

Kerngegevens van dit pand

Dit villa, gelegen in Gent (9000), staat te koop. De vraagprijs bedraagt € 1.835. Online sinds juni 2026. Het omvat 4 slaapkamers, een perceel van 951 m², 1 badkamer, een bewoonbare oppervlakte van 315 m². Het (niet-geïndexeerde) kadastraal inkomen bedraagt € 1.835. Het pand dateert uit 1930. Het EPC-label is F (774 kWh/m²).

Kenmerken

Advertentie
Vraagprijs
€ 1.835
Type
Villa
Bewoonbaar
315 m²
Grond
951 m²
Bouwjaar
1930
EPC
774 kWh/m² F
Pand & perceelDigitaal Vlaanderen
Perceel
748 m²
Bebouwd
148 m²
Tuin
600 m²
Bebouwingsgraad
20 %

RenovatieRadar

Indicatieve renovatiekosten om dit pand energiezuiniger te maken — bandbreedtes, geen aannemersofferte.

Minimaal
€ 11.505 → € 18.230
Economisch optimaal
€ 35.445 → € 55.400
Ambitieus
€ 46.945 → € 78.400
DakisolatieMuurisolatieHoogrendementsglasCondensatieketel
Totale instapkost incl. economische renovatie€ 38.668 → € 58.623

Indicatief (kostentabellen BE 2026), afhankelijk van de staat van het pand. Vraag altijd een offerte bij een vakman; premies en verplichtingen verschillen per gewest.

Aanvullende details

Kadastraal Inkomen
€ 1.835
Referentie
W9C6PMNQPHDM
Ruimtelijke Ordening
Overstromingsgevoelig gebied
Geen overstromingsgevoelig gebiedmakelaar
Voorkooprecht
Geen recht van voorkoop gekendDigitaal Vlaanderen
Statistische sector
KoekoekDigitaal Vlaanderen
Deel dit pand
Maak een deelbaar rapport met prijs, kosten en onderhandelingsruimte — de ontvanger heeft geen account nodig.
Prijs Geschiedenis
05 Jun 2026
€1.835 / Huysewinkel
Meld u GRATIS aan om deze prijzen te vergelijken met de rest van de straat en de gemeente, en om ze te exporteren.
Advertentie

Wat kost de aankoop?

Geschatte bijkomende kosten (registratierechten, notaris-ereloon en aktekosten) bovenop de aankoopprijs — Vlaanderen.

Aankoopprijs€ --
Registratierechten (2%)€ --
Notaris-ereloon (incl. 21% btw)€ --
Akte- & dossierkosten (raming)€ --
Geschat totaal€ --
Kosten bovenop de prijs€ --

Indicatieve raming (Vlaanderen, 2026). Het verlaagde tarief van 2% geldt enkel voor je enige eigen woning onder bepaalde voorwaarden. Werkelijke kosten variëren — vraag een exacte berekening aan je notaris.

Koop je deze woning in Gent? Reken bovenop de vraagprijs van € 1.835 ook de registratierechten per gewest en notariskosten, en bekijk hoeveel je kunt lenen tegen de actuele hypotheekrente.

Biedindicatie

Hoe verhoudt dit pand zich tot vergelijkbare panden in Gent (9000)?

Je richtbod is berekend

De berekening hierboven is klaar. Meld je aan om het richtbod en de marge te zien. Een account is gratis en je hebt het meteen nodig om je berekening later terug te vinden.

Meld je aan met Google? Ga dan langs . Je komt daarna vanzelf terug bij dit pand.

Waarom een account? De berekening steunt op onze eigen historiek van vraagprijzen. We geven ze aan mensen die hun zoektocht bij ons voeren, niet aan geautomatiseerde bezoekers die de cijfers wegtrekken.

Betrouwbaarheid van deze indicatie: hoog

Gebaseerd op 18 panden die vandaag te koop staan en 15 panden die de voorbije 18 maanden van de markt gingen in Gent (9000).

Toon waarop dit gebaseerd is
  • Prijsverloop van dit pand De vraagprijs staat al 90 dagen op hetzelfde bedrag zonder dat er een koper op afkwam. Dat wijst op een startprijs die boven de markt ligt.
  • Tijd op de markt Dit pand staat 90 dagen online, ongeveer even lang als vergelijkbare panden (93 dagen).
  • Prijs per vierkante meter € 6 per m² tegenover € 2.602 in de buurt. Dit pand is scherp geprijsd, verwacht concurrentie.
  • Prijsdaling tot verkoop in de buurt Panden die de voorbije 18 maanden van de markt gingen in Gent (9000), stonden op het einde gemiddeld 1,0 % onder hun startprijs. Bij 20 % van die panden zakte de vraagprijs minstens één keer.
  • Aanbod tegenover verkopen Aan het huidige tempo staat het aanbod in Gent (9000) nog 21,6 maanden te koop. Kopers hebben keuze.

Deze indicatie komt uit onze eigen historiek van gepubliceerde vraagprijzen en publicatieduur. Het is geen schatting van de waarde, geen advies en geen bod. Wat een verkoper aanvaardt, hangt af van zaken die wij niet zien: de staat van het pand, de reden van de verkoop en de andere kandidaten.

Krijg jouw persoonlijke koopscore

Stel je budget, gewenste buurt en voorkeuren in en zie meteen hoe goed dit pand bij je past — met uitleg per aspect.

Ligging & buurt

Krijgslaan 183, 9000 Gent

📍 Wonen in deze buurt — Gent (9000) automatisch samengesteld

Deze villa in Gent ligt in een buurt met goede bereikbaarheid van essentiële voorzieningen zoals onderwijs, ziekenhuiszorg en winkels. Voor gezinnen is er een speeltuin in de buurt, en je hebt snel toegang tot het spoorwegnetwerk. Een fijne locatie voor wie zoekt naar comfort en praktische nabijheid van dagelijkse benodigdheden zonder in het drukste centrum te zitten.

In de buurt
🚂 Openbaar vervoer
Gent Opvoedingstraat190 m
Gent UZ Zwijnaardsesteenweg324 m
Gent Zwijnaardsesteenweg (spoorwegbrug)397 m
🛒 Winkels & dagelijks
Delhaize666 m
De Sterre738 m
Panda956 m
🌳 Groen & ontspanning
Speeltuin513 m

ℹ️ Deze buurtinformatie is automatisch samengesteld op basis van openbare kaartgegevens (OpenStreetMap). Afstanden zijn hemelsbreed en indicatief.

Veelgestelde vragen over dit pand

Wat is de perceeloppervlakte?
Het perceel is 748 m² groot.
Hoeveel bedraagt het kadastraal inkomen (KI)?
Het (niet-geïndexeerde) kadastraal inkomen bedraagt 1.835 euro.
Hoe groot is de tuin?
De tuin is ongeveer 600 m², berekend als het perceel min de bebouwde oppervlakte.
Onder welke referentie is dit pand gekend?
Het referentienummer is W9C6PMNQPHDM.
Hoeveel kost dit pand?
Dit pand wordt aangeboden voor 1.835 euro.
Over hoeveel slaapkamers beschikt deze woning?
De woning telt 4 slaapkamers.

Bereikbaarheid en geluid

Openbaar vervoer

189 m

tot Gent Opvoedingstraat (De Lijn), 35 vertrekken tussen 7 en 9 uur. Binnen 500 m samen 282 vertrekken.

Dichtstbijzijnde station

964 m

tot Gand-Saint-Pierre

Geluid (officiële kaarten)

wegverkeer 65+ dB

Geluidsbelasting vrij hoog (Lden). ’s Nachts (23-7 u): 55+ dB door wegverkeer.

Het etmaal in deze buurt

Eerste vertrek 05:08
Laatste vertrek 01:22 ’s nachts
Op zondag 48% van een werkdag
061218

2.027 vertrekken binnen 500 m op een gewone dinsdag, het drukst tussen 16 en 17 uur. Het laatste vertrek is om 01:22, dus een avond in de stad kan zonder auto. Tussen middernacht en 4 uur: 45 vertrekken. Zaterdag 66% en zondag 48% van het aanbod op een werkdag.

Vertrekken geteld op een gewone dinsdag buiten de schoolvakanties (27-10-2026 in de dienstregeling) volgens De Lijn, NMBS, MIVB en TEC. Zaterdag en zondag zijn die van dezelfde week. Alle haltes binnen 500 m worden opgeteld, in beide richtingen: het aantal zegt hoe vaak er íets vertrekt, niet hoe vaak er iets naar één bestemming rijdt. Geluid: strategische geluidsbelastingskaarten uit de Europese richtlijn 2002/49/EG — Vlaamse overheid (kartering 2021) en Waalse overheid (kartering 2022).

Bouwplannen in de buurt

Zware vergunningsdossiers rond dit adres: nieuwbouw binnen 250 meter, verkavelingen, winkels en bedrijven binnen 500 meter.

In de buurt liggen 3 dossiers: 2 zijn vergund, 1 wacht nog op een beslissing. Het dichtste ligt op 99 meter.

Bedrijf of activiteit, klasse 2 vergund op 99 m · ingediend in december 2024
Bedrijf of activiteit, klasse 2 nog geen beslissing op 451 m · ingediend in maart 2026
Bedrijf of activiteit, klasse 2 vergund op 473 m · ingediend in september 2025

Bron: Omgevingsloket Vlaanderen, bijgewerkt in september 2026. Wij tonen dossiers vanaf 1 januari 2024; oudere vergunningen zitten niet in deze gegevens. Geweigerde en stopgezette dossiers laten wij weg. De klasse zegt hoe ruim een inrichting is ingedeeld (1 = de zwaarste categorie), niet dat er hinder is: ook een ziekenhuis valt eronder. Een vergunning betekent niet dat er ook gebouwd wordt.

Klimaat, energie & duurzaamheid

💧 Overstromingsrisico
Geen overstroming gemodelleerd
Op dit adres is geen noemenswaardig overstromingsrisico gemodelleerd in de officiële watertoetskaarten (2023).
Energie & renovatie
EPC-label F
Indicatief energieverbruik: ± 243.810 kWh/jaar (ruw ± € 24.381/jaar).
⚠️ Renovatieverplichting: in Vlaanderen moet een residentieel gebouw met label E of F binnen 6 jaar na aankoop gerenoveerd worden tot minstens label D.
Ruwe raming om label D te halen: € 78.750 – € 141.750. Typische maatregelen:
  • Dak- of zoldervloerisolatie
  • Hoogrendementsbeglazing
  • Muur- en/of vloerisolatie
  • Zuinige verwarming (warmtepomp of condensatieketel)
☀️ Zonnepotentieel op het dak
± 4.203 kWh/jaar
Geschatte opbrengst van een doorsnee installatie van 4 kWp (± 10 zonnepanelen), goed voor ± € 1.261/jaar aan elektriciteit. Berekend met PVGIS (EU) voor een zuidgericht hellend dak.

ℹ️ Deze informatie is automatisch samengesteld uit openbare bronnen: overstromingsgevoeligheid via de Vlaamse watertoetskaarten (VMM/waterinfo.be, 2023), zonneopbrengst via PVGIS (EU) en de renovatie-/energieraming op basis van het opgegeven EPC. Alle cijfers zijn indicatief en vervangen geen plaatsbezoek, EPC-deskundige of officieel attest.

Bekijk het volledige buurtprofiel van Gent
📈 Vastgoedprijzen in Gent (9000)
Bekijk de gemiddelde prijzen, de prijsevolutie en het actuele aanbod in jouw stad of gemeente.

Prijsevolutie in Gent

Prijsevolutie in Gent – historische vastgoedprijzen uit het vastgoedarchief

Deze cijfers zijn gebaseerd op 27.944 zoekertjes uit het Immospeurder vastgoedarchief voor Gent en worden dagelijks bijgewerkt. De gemiddelde vraagprijs ligt doorgaans iets hoger dan de uiteindelijke verkoopprijs; voor gronden tonen we de prijs per m². Voor huizen steeg de gemiddelde prijs tussen 2020 (€ 495.450) en 2026 (€ 541.918) met ongeveer 9%. Voor appartementen steeg de gemiddelde prijs tussen 2018 (€ 314.000) en 2026 (€ 460.040) met ongeveer 47%. Voor gronden daalde de gemiddelde prijs per m² tussen 2022 (€ 3.390/m²) en 2024 (€ 1.236/m²) met ongeveer 64%.

HuizenAppartementenGronden
2018
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
Periode: tot Tip: beweeg over (of tik op) een balk voor het exacte bedrag.
Nog meer historische vastgoedprijzen? KLIK HIER
Advertentie

Wat werd er werkelijk betaald voor vastgoed in Gent in het jaar tot en met het eerste kwartaal van 2026?

Wat kopers werkelijk betaalden volgens de geregistreerde verkoopakten.

TypeMediaanprijsHelft ging tussen
(325)€ 583.250€ 434.750 – € 781.475
(2.094)€ 300.135€ 226.128 – € 386.750
(2.372)€ 373.500€ 292.907 – € 483.155
(2.697)€ 390.375€ 301.500 – € 516.250

Per kwartaal (huis met 4 of meer gevels)
· · ·

€ 650.000€ 157.500
Periode van de grafiek t/m
Verloop per kwartaal — Huis met 4 of meer gevels in Gent: € 336.000 (2010Q1) → € 650.000 (2026Q1)Verloop per kwartaal — Appartement in Gent: € 170.000 (2010Q1) → € 292.875 (2026Q1)

Periode 2025Q2 t/m 2026Q1 — elke mediaan hierboven is het gemiddelde van de kwartaalmedianen in die periode. 4.791 geregistreerde verkopen: 2.697 huizen en 2.094 appartementen. Dit cijfer geldt voor de hele gemeente Gent (postcodes 9000, 9030, 9031, 9032, 9040, 9041, 9042, 9050, 9051, 9052, 9075, 9099), niet voor deze straat of buurt, en het is geen schatting van dit pand. Bron: Statbel (CC BY 4.0).

Prijsverlagingen in deze regio

Periode:

Van 54 afgeronde aanbiedingen in Gent (augustus 2021 – augustus 2026) verlaagde 9,3% ooit de vraagprijs.

Mediane verlaging: 7,8% (ongeveer € 53.000).

Aanbiedingen die in die periode online kwamen en intussen van de markt zijn. Waarneming op afgeronde aanbiedingen, geen voorspelling voor dit pand.

Vergelijkbare panden te koop in Gent

Advertentie
Mis geen enkel vergelijkbaar pandOntvang gratis een e-mail zodra er nieuwe panden te koop bijkomen in Gent.
Door het invullen van dit formulier gaat u akkoord met de gebruiksvoorwaarden en privacy van Immospeurder.com

Ga verder met…