Ga naar inhoud

Voskenslaan 224, 9000 Gent

Villa Te Koop in Gent
468 m² wonen
1354 m² perceel
8 slaapkamers
€ 1.595.000
In het kort
  • Imposante half vrijstaande villa uit 1936 met karaktervolle interbellumarchitectuur.
  • Ruim pand van 468 m² op perceel van 1354 m² met parktuin.
  • 8 slaapkamers en polyvalente indeling nabij Sint-Pieters station.
  • Architecturaal waardevol ontwerp van Geo Bontinck in nieuwe zakelijkheid.
karaktervolinterbellumarchitectuurparktuinruimcentrumligginghalf vrijstaandte renoverenarchitect ontworpen

Voskenslaan 224 - 9000 Gent - Omgeving Sint-Pieters station - Imposante half vrijstaande villa met parktuin, in nieuwe zakelijkheid naar een ontwerp van architect Geo Bontinck (1935). | Carlo Eggermont Omgeving Sint-Pieters station – Imposante half vrijstaande villa met parktuin, in nieuwe zakelijkheid naar een ontwerp van architect Geo Bontinck (1935). Indrukwekkende ruimtelijkheid (468 m2 bvo) in combinatie met uitgepuurde interbellumarchitectuur maken van dit pand een ware parel met grandeur. Interbellum architectuur (baksteenarchitectuur, glas in loodramen, natuursteen, metalen ramen, parketvloeren…) is samenhang met esthetiek die orde en overzicht uitstraalt. Een geslaagde symbiose tussen de ‘nieuwe zakelijkheid’ en ‘art-déco’. De oppervlakte van het pand in combinatie met de ligging maken het mogelijk dat het pand polyvalent ingezet kan worden. Kortom, dit is een unieke opportuniteit voor wie op zoek is naar een ruim, karaktervol pand met tuin op een gegeerde locatie nabij het centrum van de stad.

6 foto's · veeg of gebruik de pijlen

Kerngegevens van dit pand

Dit villa, gelegen in Gent (9000), staat te koop. Het EPC-label is E (452 kWh/m²). Het pand dateert uit 1936. De vraagprijs bedraagt € 1.595.000, ofwel ± € 3.408 per m². Online sinds augustus 2026. Het omvat 8 slaapkamers, een bewoonbare oppervlakte van 468 m², een perceel van 1.354 m².

Kenmerken

Advertentie
Vraagprijs
€ 1.595.000
Type
Villa
Bewoonbaar
468 m²
Grond
1354 m²
Bouwjaar
1936
Prijs/m²
€ 3.408
EPC
452 kWh/m² E
Pand & perceelDigitaal Vlaanderen
Perceel
1.356 m²
Bebouwd
192 m²
Tuin
1.164 m²
Bebouwingsgraad
14 %

RenovatieRadar

Indicatieve renovatiekosten om dit pand energiezuiniger te maken — bandbreedtes, geen aannemersofferte.

Minimaal
€ 15.636 → € 24.656
Economisch optimaal
€ 51.204 → € 79.880
Ambitieus
€ 62.704 → € 102.880
DakisolatieMuurisolatieHoogrendementsglasCondensatieketel
Totale instapkost incl. economische renovatie€ 1.683.245 → € 1.711.921

Indicatief (kostentabellen BE 2026), afhankelijk van de staat van het pand. Vraag altijd een offerte bij een vakman; premies en verplichtingen verschillen per gewest.

Aanvullende details

Referentie
E-7324Q8OW3-
Makelaar Code
4417114
Ruimtelijke Ordening
Dagvaarding uitgebracht
Neemakelaar
Voorkooprecht
Neemakelaar
↳ Officieel bekend: Ja — grondslag: De Vlaamse Waterweg, begunstigde Waterwegen en Zeekanaal NVDigitaal Vlaanderen
Verkavelingsvergunning
Neemakelaar
Overstromingsgevoelig gebied
Niet van toepassingmakelaar
Statistische sector
SchoonmeersenDigitaal Vlaanderen
Deel dit pand
Maak een deelbaar rapport met prijs, kosten en onderhandelingsruimte — de ontvanger heeft geen account nodig.
Prijs Geschiedenis
01 Aug 2026
€1.595.000 / Carlo Eggermont

Eerder aangeboden op dit adres

DatumAangeboden doorVraagprijs
27/08/2026 Carlo Eggermont €1.390.000
28/06/2026 Carlo Eggermont €1.595.000

Er zijn meer prijzen gevonden op dit adres. Maak een gratis account aan om ze te bekijken.

Meld u GRATIS aan om deze prijzen te vergelijken met de rest van de straat en de gemeente, en om ze te exporteren.
Meer prijzen gevonden op dit adres
27 Aug 2026
€1.390.000 / Carlo Eggermont
01 Aug 2026
€1.595.000 / Carlo Eggermont
28 Jun 2026
€1.595.000 / Carlo Eggermont
22 Apr 2026
€1.595.000 / Carlo Eggermont
22 Apr 2026
€1.595.000 / Carlo Eggermont
22 Apr 2026
€1.595.000 / Carlo Eggermont
22 Apr 2026
€1.595.000 / Carlo Eggermont
Advertentie

Wat kost de aankoop?

Geschatte bijkomende kosten (registratierechten, notaris-ereloon en aktekosten) bovenop de aankoopprijs — Vlaanderen.

Aankoopprijs€ --
Registratierechten (2%)€ --
Notaris-ereloon (incl. 21% btw)€ --
Akte- & dossierkosten (raming)€ --
Geschat totaal€ --
Kosten bovenop de prijs€ --

Indicatieve raming (Vlaanderen, 2026). Het verlaagde tarief van 2% geldt enkel voor je enige eigen woning onder bepaalde voorwaarden. Werkelijke kosten variëren — vraag een exacte berekening aan je notaris.

Koop je deze woning in Gent? Reken bovenop de vraagprijs van € 1.595.000 ook de registratierechten per gewest en notariskosten, en bekijk hoeveel je kunt lenen tegen de actuele hypotheekrente.

Wat kost deze woning per maand?

Bereken je geschatte maandelijkse aflossing. De ingevulde rentevoet is een actuele richtwaarde — pas gerust aan naar jouw situatie.

€ --
geschatte maandlast · te lenen: -- · totaal terug te betalen: --

Dit is een indicatieve berekening en geen kredietaanbod. Een hypothecaire lening verbindt je en moet terugbetaald worden. Vraag steeds advies bij je bank of een erkende kredietmakelaar.

Biedindicatie

Hoe verhoudt dit pand zich tot vergelijkbare panden in Gent (9000)?

Je richtbod is berekend

De berekening hierboven is klaar. Meld je aan om het richtbod en de marge te zien. Een account is gratis en je hebt het meteen nodig om je berekening later terug te vinden.

Meld je aan met Google? Ga dan langs . Je komt daarna vanzelf terug bij dit pand.

Waarom een account? De berekening steunt op onze eigen historiek van vraagprijzen. We geven ze aan mensen die hun zoektocht bij ons voeren, niet aan geautomatiseerde bezoekers die de cijfers wegtrekken.

Betrouwbaarheid van deze indicatie: hoog

Gebaseerd op 21 panden die vandaag te koop staan en 15 panden die de voorbije 18 maanden van de markt gingen in Gent (9000).

Toon waarop dit gebaseerd is
  • Prijsverloop van dit pand De vraagprijs staat nog op het startbedrag en het pand staat pas 33 dagen online. Er is weinig ruimte.
  • Tijd op de markt Dit pand staat 33 dagen online tegenover 93 dagen voor vergelijkbare panden. Het gaat snel, bied dicht bij de vraagprijs.
  • Prijs per vierkante meter € 3.408 per m² tegenover € 2.563 in de buurt, dat is +33,0 % boven de mediaan.
  • Prijsdaling tot verkoop in de buurt Panden die de voorbije 18 maanden van de markt gingen in Gent (9000), stonden op het einde gemiddeld 1,0 % onder hun startprijs. Bij 20 % van die panden zakte de vraagprijs minstens één keer.

Deze indicatie komt uit onze eigen historiek van gepubliceerde vraagprijzen en publicatieduur. Het is geen schatting van de waarde, geen advies en geen bod. Wat een verkoper aanvaardt, hangt af van zaken die wij niet zien: de staat van het pand, de reden van de verkoop en de andere kandidaten.

Krijg jouw persoonlijke koopscore

Stel je budget, gewenste buurt en voorkeuren in en zie meteen hoe goed dit pand bij je past — met uitleg per aspect.

Ligging & buurt

Voskenslaan 224, 9000 Gent

📍 Wonen in deze buurt — Gent (9000) automatisch samengesteld

In de buurt
🚂 Openbaar vervoer
Gent Tuinwijklaan64 m
Gent Sint-Pietersstation321 m
Gent-Sint-Pieters446 m
🛒 Winkels & dagelijks
De Sterre589 m
Panda646 m
Delhaize666 m
🌳 Groen & ontspanning
Speeltuin1 km

ℹ️ Deze buurtinformatie is automatisch samengesteld op basis van openbare kaartgegevens (OpenStreetMap). Afstanden zijn hemelsbreed en indicatief.

Veelgestelde vragen over dit pand

Hoeveel slaapkamers heeft dit pand?
De woning telt 8 slaapkamers.
Hoeveel tuin heeft dit pand?
De tuin is ongeveer 1.164 m², berekend als het perceel min de bebouwde oppervlakte.
Hoe groot is het perceel?
Het perceel is 1.356 m² groot.
Wat is het referentienummer van dit pand?
Het referentienummer is E-7324Q8OW3-.
Hoeveel m² heeft dit pand?
Het pand heeft een bewoonbare oppervlakte van 468 m².
Wat is de prijs per m²?
De prijs bedraagt ongeveer 3.408 euro per m².

Bereikbaarheid en geluid

Openbaar vervoer

79 m

tot Gent Tuinwijklaan (De Lijn), 56 vertrekken tussen 7 en 9 uur. Binnen 500 m samen 303 vertrekken.

Dichtstbijzijnde station

480 m

tot Gand-Saint-Pierre

Geluid (officiële kaarten)

spoorverkeer 55+ dB

Geluidsbelasting beperkt (Lden). ’s Nachts (23-7 u): 50+ dB door wegverkeer.

Het etmaal in deze buurt

Eerste vertrek 04:21
Laatste vertrek 01:42 ’s nachts
Op zondag 69% van een werkdag
061218

2.153 vertrekken binnen 500 m op een gewone dinsdag, het drukst tussen 7 en 8 uur. Het laatste vertrek is om 01:42, dus een avond in de stad kan zonder auto. Tussen middernacht en 4 uur: 57 vertrekken. Zaterdag 83% en zondag 69% van het aanbod op een werkdag.

Vertrekken geteld op een gewone dinsdag buiten de schoolvakanties (27-10-2026 in de dienstregeling) volgens De Lijn, NMBS, MIVB en TEC. Zaterdag en zondag zijn die van dezelfde week. Alle haltes binnen 500 m worden opgeteld, in beide richtingen: het aantal zegt hoe vaak er íets vertrekt, niet hoe vaak er iets naar één bestemming rijdt. Geluid: strategische geluidsbelastingskaarten uit de Europese richtlijn 2002/49/EG — Vlaamse overheid (kartering 2021) en Waalse overheid (kartering 2022).

Bouwplannen in de buurt

Zware vergunningsdossiers rond dit adres: nieuwbouw binnen 250 meter, verkavelingen, winkels en bedrijven binnen 500 meter.

In de buurt liggen 6 dossiers: 5 zijn vergund, 1 wacht nog op een beslissing. Het dichtste ligt op 105 meter.

Nieuwbouw of herbouw vergund op 105 m · ingediend in december 2025
Bedrijf of activiteit, klasse 1 vergund op 292 m · ingediend in juni 2025
Nieuwe verkaveling nog geen beslissing op 300 m · ingediend in november 2025
Bedrijf of activiteit, klasse 1 vergund op 462 m · ingediend in juli 2025
Bedrijf of activiteit, klasse 2 vergund op 478 m · ingediend in september 2025
Bedrijf of activiteit, klasse 2 vergund op 495 m · ingediend in april 2024

Bron: Omgevingsloket Vlaanderen, bijgewerkt in september 2026. Wij tonen dossiers vanaf 1 januari 2024; oudere vergunningen zitten niet in deze gegevens. Geweigerde en stopgezette dossiers laten wij weg. De klasse zegt hoe ruim een inrichting is ingedeeld (1 = de zwaarste categorie), niet dat er hinder is: ook een ziekenhuis valt eronder. Een vergunning betekent niet dat er ook gebouwd wordt.

Klimaat, energie & duurzaamheid

💧 Overstromingsrisico
Geen overstroming gemodelleerd
Op dit adres is geen noemenswaardig overstromingsrisico gemodelleerd in de officiële watertoetskaarten (2023).
Energie & renovatie
EPC-label E
Indicatief energieverbruik: ± 211.536 kWh/jaar (ruw ± € 21.154/jaar).
⚠️ Renovatieverplichting: in Vlaanderen moet een residentieel gebouw met label E of F binnen 6 jaar na aankoop gerenoveerd worden tot minstens label D.
Ruwe raming om label D te halen: € 56.160 – € 117.000. Typische maatregelen:
  • Dak- of zoldervloerisolatie
  • Hoogrendementsbeglazing
  • Muur- en/of vloerisolatie
  • Zuinige verwarming (warmtepomp of condensatieketel)
☀️ Zonnepotentieel op het dak
± 4.203 kWh/jaar
Geschatte opbrengst van een doorsnee installatie van 4 kWp (± 10 zonnepanelen), goed voor ± € 1.261/jaar aan elektriciteit. Berekend met PVGIS (EU) voor een zuidgericht hellend dak.

ℹ️ Deze informatie is automatisch samengesteld uit openbare bronnen: overstromingsgevoeligheid via de Vlaamse watertoetskaarten (VMM/waterinfo.be, 2023), zonneopbrengst via PVGIS (EU) en de renovatie-/energieraming op basis van het opgegeven EPC. Alle cijfers zijn indicatief en vervangen geen plaatsbezoek, EPC-deskundige of officieel attest.

Bekijk het volledige buurtprofiel van Gent
📈 Vastgoedprijzen in Gent (9000)
Bekijk de gemiddelde prijzen, de prijsevolutie en het actuele aanbod in jouw stad of gemeente.

Prijsevolutie in Gent

Prijsevolutie in Gent – historische vastgoedprijzen uit het vastgoedarchief

Deze cijfers zijn gebaseerd op 27.944 zoekertjes uit het Immospeurder vastgoedarchief voor Gent en worden dagelijks bijgewerkt. De gemiddelde vraagprijs ligt doorgaans iets hoger dan de uiteindelijke verkoopprijs; voor gronden tonen we de prijs per m². Voor huizen steeg de gemiddelde prijs tussen 2020 (€ 495.450) en 2026 (€ 541.918) met ongeveer 9%. Voor appartementen steeg de gemiddelde prijs tussen 2018 (€ 314.000) en 2026 (€ 460.040) met ongeveer 47%. Voor gronden daalde de gemiddelde prijs per m² tussen 2022 (€ 3.390/m²) en 2024 (€ 1.236/m²) met ongeveer 64%.

HuizenAppartementenGronden
2018
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
Periode: tot Tip: beweeg over (of tik op) een balk voor het exacte bedrag.
Nog meer historische vastgoedprijzen? KLIK HIER
Advertentie

Wat werd er werkelijk betaald voor vastgoed in Gent in het jaar tot en met het eerste kwartaal van 2026?

Wat kopers werkelijk betaalden volgens de geregistreerde verkoopakten.

TypeMediaanprijsHelft ging tussen
(325)€ 583.250€ 434.750 – € 781.475
(2.094)€ 300.135€ 226.128 – € 386.750
(2.372)€ 373.500€ 292.907 – € 483.155
(2.697)€ 390.375€ 301.500 – € 516.250

Per kwartaal (huis met 4 of meer gevels)
· · ·

€ 650.000€ 157.500
Periode van de grafiek t/m
Verloop per kwartaal — Huis met 4 of meer gevels in Gent: € 336.000 (2010Q1) → € 650.000 (2026Q1)Verloop per kwartaal — Appartement in Gent: € 170.000 (2010Q1) → € 292.875 (2026Q1)

Periode 2025Q2 t/m 2026Q1 — elke mediaan hierboven is het gemiddelde van de kwartaalmedianen in die periode. 4.791 geregistreerde verkopen: 2.697 huizen en 2.094 appartementen. Dit cijfer geldt voor de hele gemeente Gent (postcodes 9000, 9030, 9031, 9032, 9040, 9041, 9042, 9050, 9051, 9052, 9075, 9099), niet voor deze straat of buurt, en het is geen schatting van dit pand. Bron: Statbel (CC BY 4.0).

Prijsverlagingen in deze regio

Periode:

Van 54 afgeronde aanbiedingen in Gent (augustus 2021 – augustus 2026) verlaagde 9,3% ooit de vraagprijs.

Mediane verlaging: 7,8% (ongeveer € 53.000).

Aanbiedingen die in die periode online kwamen en intussen van de markt zijn. Waarneming op afgeronde aanbiedingen, geen voorspelling voor dit pand.

Vergelijkbare panden te koop in Gent

Advertentie
Mis geen enkel vergelijkbaar pandOntvang gratis een e-mail zodra er nieuwe panden te koop bijkomen in Gent.
Door het invullen van dit formulier gaat u akkoord met de gebruiksvoorwaarden en privacy van Immospeurder.com

Ga verder met…