Ga naar inhoud

Tentoonstellingslaan 51, 9000 Gent

Villa Te Koop in Gent
235 m² wonen
5 slaapkamers
2 badkamers
€ 950.000
In het kort
  • Villa van 235 m² in Gent
  • 5 slaapkamers en 2 badkamers
  • Vraagprijs € 950.000
  • EPC C (260 kWh/m²)
  • Gebouwd in 1934

Tentoonstellingslaan 51 - 9000 Gent - Dit karaktervolle herenhuis uit 1934 werd ontworpen door architect Charles Hoge. Het pand ligt in de Tentoonstellingslaan 51, vlak bij het Muinkpark, en combineert historische allure met recente energetische ingrepen. Met deze ligging, in de nabijheid van belangrijke uitvalswegen en met openbaar vervoer voor de deur, treft u de ideale combinatie van wooncomfort en bereikbaarheid. Winkels, gezellige restaurants en het historische stadscentrum liggen op wandelafstand. Op het gelijkvloers vindt u een functionele keuken met veel bergruimte, een ruime eetplaats, een toilet, inbouwkasten en een buitenruimte. Op de tweede verdieping liggen twee grote slaapkamers en een badkamer, eventueel te gebruiken als wasplaats. De derde verdieping telt twee slaapkamers en toegang tot de kruipzolder. De woning is volledig onderkelderd. Recent werden de ramen en de voordeur vernieuwd, de achtergevel volledig geïsoleerd en de verwarming vervangen. Het pand is asbestveilig en de elektriciteit is conform. Een unieke kans: karakter, ruimte en comfort in een architecturaal sterk herenhuis aan het Muinkpark. Alle beschikbare documenten kunt u terugvinden

10 foto's · veeg of gebruik de pijlen

Kerngegevens van dit pand

Deze villa gelegen in Gent (9000) staat te koop. Het EPC-label is C (260 kWh/m²). Het pand dateert uit 1934. Je vindt er een bewoonbare oppervlakte van 235 m², 5 slaapkamers, 2 badkamers. Online sinds augustus 2026. De vraagprijs bedraagt € 950.000, ofwel ± € 4.043 per m².

Kenmerken

Advertentie
Vraagprijs
€ 950.000
Type
Villa
Bewoonbaar
235 m²
Bouwjaar
1934
Prijs/m²
€ 4.043
EPC
260 kWh/m² C
Pand & perceelDigitaal Vlaanderen
Perceel
72 m²
Bebouwd
63 m²
Tuin
9 m²
Bebouwingsgraad
88 %

RenovatieRadar

Indicatieve renovatiekosten om dit pand energiezuiniger te maken — bandbreedtes, geen aannemersofferte.

Minimaal
€ 9.345 → € 14.870
Economisch optimaal
€ 27.205 → € 42.600
Ambitieus
€ 38.705 → € 65.600
DakisolatieMuurisolatieHoogrendementsglasCondensatieketel
Totale instapkost incl. economische renovatie€ 1.000.901 → € 1.016.296

Indicatief (kostentabellen BE 2026), afhankelijk van de staat van het pand. Vraag altijd een offerte bij een vakman; premies en verplichtingen verschillen per gewest.

Aanvullende details

Referentie
HYQ7L2663TTG
Makelaar Code
5863934
EPC Certificaat
C
Ruimtelijke Ordening
Stedenbouwkundige vergunning
Neemakelaar
Dagvaarding uitgebracht
Neemakelaar
Voorkooprecht
Jamakelaar
↳ Officieel bekend: Geen recht van voorkoop gekendDigitaal Vlaanderen
Verkavelingsvergunning
Neemakelaar
Stedenbouwkundige bestemming
Woongebied met culturele, historische en/of esthetische waardemakelaar
Overstromingsgevoelig gebied
Neemakelaar
Statistische sector
MuinkparkwijkDigitaal Vlaanderen
Deel dit pand
Maak een deelbaar rapport met prijs, kosten en onderhandelingsruimte — de ontvanger heeft geen account nodig.
Prijs Geschiedenis
28 Aug 2026
€950.000 / Goeman Vastgoed

Eerder aangeboden op dit adres

DatumAangeboden doorVraagprijs
03/09/2026 Cornelis Goeman €950.000
Meld u GRATIS aan om deze prijzen te vergelijken met de rest van de straat en de gemeente, en om ze te exporteren.
Meer prijzen gevonden op dit adres
03 Sep 2026
€950.000 / Cornelis Goeman
28 Aug 2026
€950.000 / Goeman Vastgoed
Advertentie

Wat kost de aankoop?

Geschatte bijkomende kosten (registratierechten, notaris-ereloon en aktekosten) bovenop de aankoopprijs — Vlaanderen.

Aankoopprijs€ --
Registratierechten (2%)€ --
Notaris-ereloon (incl. 21% btw)€ --
Akte- & dossierkosten (raming)€ --
Geschat totaal€ --
Kosten bovenop de prijs€ --

Indicatieve raming (Vlaanderen, 2026). Het verlaagde tarief van 2% geldt enkel voor je enige eigen woning onder bepaalde voorwaarden. Werkelijke kosten variëren — vraag een exacte berekening aan je notaris.

Koop je deze woning in Gent? Reken bovenop de vraagprijs van € 950.000 ook de registratierechten per gewest en notariskosten, en bekijk hoeveel je kunt lenen tegen de actuele hypotheekrente.

Wat kost deze woning per maand?

Bereken je geschatte maandelijkse aflossing. De ingevulde rentevoet is een actuele richtwaarde — pas gerust aan naar jouw situatie.

€ --
geschatte maandlast · te lenen: -- · totaal terug te betalen: --

Dit is een indicatieve berekening en geen kredietaanbod. Een hypothecaire lening verbindt je en moet terugbetaald worden. Vraag steeds advies bij je bank of een erkende kredietmakelaar.

Biedindicatie

Hoe verhoudt dit pand zich tot vergelijkbare panden in Gent (9000)?

Je richtbod is berekend

De berekening hierboven is klaar. Meld je aan om het richtbod en de marge te zien. Een account is gratis en je hebt het meteen nodig om je berekening later terug te vinden.

Meld je aan met Google? Ga dan langs . Je komt daarna vanzelf terug bij dit pand.

Waarom een account? De berekening steunt op onze eigen historiek van vraagprijzen. We geven ze aan mensen die hun zoektocht bij ons voeren, niet aan geautomatiseerde bezoekers die de cijfers wegtrekken.

Betrouwbaarheid van deze indicatie: hoog

Gebaseerd op 304 panden die vandaag te koop staan en 102 panden die de voorbije 18 maanden van de markt gingen in Gent (9000).

Toon waarop dit gebaseerd is
  • Prijsverloop van dit pand De vraagprijs staat nog op het startbedrag en het pand staat pas 6 dagen online. Er is weinig ruimte.
  • Tijd op de markt Dit pand staat 6 dagen online tegenover 48 dagen voor vergelijkbare panden. Het gaat snel, bied dicht bij de vraagprijs.
  • Prijs per vierkante meter € 4.043 per m² tegenover € 2.775 in de buurt, dat is +45,7 % boven de mediaan.
  • Prijsdaling tot verkoop in de buurt Panden die de voorbije 18 maanden van de markt gingen in Gent (9000), stonden op het einde gemiddeld 1,5 % onder hun startprijs. Bij 35 % van die panden zakte de vraagprijs minstens één keer. Wie zakte, zakte mediaan met 4,2 %.

Deze indicatie komt uit onze eigen historiek van gepubliceerde vraagprijzen en publicatieduur. Het is geen schatting van de waarde, geen advies en geen bod. Wat een verkoper aanvaardt, hangt af van zaken die wij niet zien: de staat van het pand, de reden van de verkoop en de andere kandidaten.

Krijg jouw persoonlijke koopscore

Stel je budget, gewenste buurt en voorkeuren in en zie meteen hoe goed dit pand bij je past — met uitleg per aspect.

Ligging & buurt

Tentoonstellingslaan 51, 9000 Gent

📍 Wonen in deze buurt — Gent (9000) automatisch samengesteld

Dit huis in Gent biedt je een woonplek in een van Vlaanderens meest dynamische steden, waar je gemakkelijk toegang hebt tot allerlei voorzieningen. De ligging in het 9000-postcode gebied geeft je het voordeel van stedelijk wonen met alles wat je dagelijks nodig hebt dichtbij. Of je nu starter bent, gezin of investeerder — deze woning in Gent spreekt je zeker aan.

ℹ️ Deze buurtinformatie is automatisch samengesteld op basis van openbare kaartgegevens (OpenStreetMap). Afstanden zijn hemelsbreed en indicatief.

Veelgestelde vragen over dit pand

Wanneer werd dit pand gebouwd?
Het bouwjaar is 1934.
Hoeveel m² heeft dit pand?
Het pand heeft een bewoonbare oppervlakte van 235 m².
Wat is het energieverbruik (EPC)?
Het pand heeft een EPC-waarde van 260 kWh/m².
Welke ruimtelijke bestemming heeft dit pand?
De stedenbouwkundige bestemming is Woongebied met culturele, historische en/of esthetische waarde.
Wat is de perceeloppervlakte?
Het perceel is 72 m² groot.
Hoeveel bedraagt de prijs per m²?
De prijs bedraagt ongeveer 4.043 euro per m².

Bereikbaarheid en geluid

Openbaar vervoer

73 m

tot Gent Muinklaan (De Lijn), 33 vertrekken tussen 7 en 9 uur. Binnen 500 m samen 425 vertrekken.

Dichtstbijzijnde station

1,7 km

tot Gentbrugge

Geluid (officiële kaarten)

Dit pand ligt buiten elke gekarteerde contour. De kaarten tonen alleen belangrijke wegen en spoorlijnen, dus een drukke straat kan er wel zijn zonder hier te staan.

Het etmaal in deze buurt

Eerste vertrek 04:27
Laatste vertrek 02:03 ’s nachts
Op zondag 66% van een werkdag
061218

3.058 vertrekken binnen 500 m op een gewone dinsdag, het drukst tussen 7 en 8 uur. Het laatste vertrek is om 02:03, dus een avond in de stad kan zonder auto. Tussen middernacht en 4 uur: 113 vertrekken. Zaterdag 83% en zondag 66% van het aanbod op een werkdag.

Vertrekken geteld op een gewone dinsdag buiten de schoolvakanties (27-10-2026 in de dienstregeling) volgens De Lijn, NMBS, MIVB en TEC. Zaterdag en zondag zijn die van dezelfde week. Alle haltes binnen 500 m worden opgeteld, in beide richtingen: het aantal zegt hoe vaak er íets vertrekt, niet hoe vaak er iets naar één bestemming rijdt. Geluid: strategische geluidsbelastingskaarten uit de Europese richtlijn 2002/49/EG — Vlaamse overheid (kartering 2021) en Waalse overheid (kartering 2022).

Bouwplannen in de buurt

Zware vergunningsdossiers rond dit adres: nieuwbouw binnen 250 meter, verkavelingen, winkels en bedrijven binnen 500 meter.

In de buurt liggen 10 dossiers: 8 zijn vergund, 2 wachten nog op een beslissing. Het dichtste ligt op 129 meter.

Nieuwbouw of herbouw vergund op 129 m · ingediend in juni 2024
Nieuwbouw of herbouw vergund op 154 m · ingediend in juli 2024
Bedrijf of activiteit, klasse 2 vergund op 155 m · ingediend in maart 2026
Bedrijf of activiteit, klasse 2 vergund op 291 m · ingediend in januari 2025
Bedrijf of activiteit, klasse 2 nog geen beslissing op 374 m · ingediend in juni 2026
Bedrijf of activiteit, klasse 2 nog geen beslissing op 416 m · ingediend in mei 2026

En nog 4 andere dossiers in de buurt.

Bron: Omgevingsloket Vlaanderen, bijgewerkt in september 2026. Wij tonen dossiers vanaf 1 januari 2024; oudere vergunningen zitten niet in deze gegevens. Geweigerde en stopgezette dossiers laten wij weg. De klasse zegt hoe ruim een inrichting is ingedeeld (1 = de zwaarste categorie), niet dat er hinder is: ook een ziekenhuis valt eronder. Een vergunning betekent niet dat er ook gebouwd wordt.

Klimaat, energie & duurzaamheid

💧 Overstromingsrisico
Geen overstroming gemodelleerd
Op dit adres is geen noemenswaardig overstromingsrisico gemodelleerd in de officiële watertoetskaarten (2023).
Energie & renovatie
EPC-label C
Indicatief energieverbruik: ± 61.100 kWh/jaar (ruw ± € 6.110/jaar).
✅ Dit pand voldoet al aan de Vlaamse renovatieverplichting (minstens label D).
☀️ Zonnepotentieel op het dak
± 4.204 kWh/jaar
Geschatte opbrengst van een doorsnee installatie van 4 kWp (± 10 zonnepanelen), goed voor ± € 1.261/jaar aan elektriciteit. Berekend met PVGIS (EU) voor een zuidgericht hellend dak.

ℹ️ Deze informatie is automatisch samengesteld uit openbare bronnen: overstromingsgevoeligheid via de Vlaamse watertoetskaarten (VMM/waterinfo.be, 2023), zonneopbrengst via PVGIS (EU) en de renovatie-/energieraming op basis van het opgegeven EPC. Alle cijfers zijn indicatief en vervangen geen plaatsbezoek, EPC-deskundige of officieel attest.

Bekijk het volledige buurtprofiel van Gent
📈 Vastgoedprijzen in Gent (9000)
Bekijk de gemiddelde prijzen, de prijsevolutie en het actuele aanbod in jouw stad of gemeente.

Prijsevolutie in Gent

Prijsevolutie in Gent – historische vastgoedprijzen uit het vastgoedarchief

Deze cijfers zijn gebaseerd op 27.944 zoekertjes uit het Immospeurder vastgoedarchief voor Gent en worden dagelijks bijgewerkt. De gemiddelde vraagprijs ligt doorgaans iets hoger dan de uiteindelijke verkoopprijs; voor gronden tonen we de prijs per m². Voor huizen steeg de gemiddelde prijs tussen 2020 (€ 495.450) en 2026 (€ 541.918) met ongeveer 9%. Voor appartementen steeg de gemiddelde prijs tussen 2018 (€ 314.000) en 2026 (€ 460.040) met ongeveer 47%. Voor gronden daalde de gemiddelde prijs per m² tussen 2022 (€ 3.390/m²) en 2024 (€ 1.236/m²) met ongeveer 64%.

HuizenAppartementenGronden
2018
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
Periode: tot Tip: beweeg over (of tik op) een balk voor het exacte bedrag.
Nog meer historische vastgoedprijzen? KLIK HIER
Advertentie

Wat werd er werkelijk betaald voor vastgoed in Gent in het jaar tot en met het eerste kwartaal van 2026?

Wat kopers werkelijk betaalden volgens de geregistreerde verkoopakten.

TypeMediaanprijsHelft ging tussen
(325)€ 583.250€ 434.750 – € 781.475
(2.094)€ 300.135€ 226.128 – € 386.750
(2.372)€ 373.500€ 292.907 – € 483.155
(2.697)€ 390.375€ 301.500 – € 516.250

Per kwartaal (huis met 4 of meer gevels)
· · ·

€ 650.000€ 157.500
Periode van de grafiek t/m
Verloop per kwartaal — Huis met 4 of meer gevels in Gent: € 336.000 (2010Q1) → € 650.000 (2026Q1)Verloop per kwartaal — Appartement in Gent: € 170.000 (2010Q1) → € 292.875 (2026Q1)

Periode 2025Q2 t/m 2026Q1 — elke mediaan hierboven is het gemiddelde van de kwartaalmedianen in die periode. 4.791 geregistreerde verkopen: 2.697 huizen en 2.094 appartementen. Dit cijfer geldt voor de hele gemeente Gent (postcodes 9000, 9030, 9031, 9032, 9040, 9041, 9042, 9050, 9051, 9052, 9075, 9099), niet voor deze straat of buurt, en het is geen schatting van dit pand. Bron: Statbel (CC BY 4.0).

Prijsverlagingen in deze regio

Periode:

Van 54 afgeronde aanbiedingen in Gent (augustus 2021 – augustus 2026) verlaagde 9,3% ooit de vraagprijs.

Mediane verlaging: 7,8% (ongeveer € 53.000).

Aanbiedingen die in die periode online kwamen en intussen van de markt zijn. Waarneming op afgeronde aanbiedingen, geen voorspelling voor dit pand.

Vergelijkbare panden te koop in Gent

Advertentie
Mis geen enkel vergelijkbaar pandOntvang gratis een e-mail zodra er nieuwe panden te koop bijkomen in Gent.
Door het invullen van dit formulier gaat u akkoord met de gebruiksvoorwaarden en privacy van Immospeurder.com

Ga verder met…